Середа, 12 червня 2019 11:04

Міська влада зустрілася з активістами та обговорила ситуацію щодо кінотеатру «Київ»


11 червня представники міської влади провели зустріч із активістами, зацікавленою молоддю та відповіли на ключові питання щодо ситуації довкола кінотеатру «Київ» та його подальшого розвитку. 

Про це повідомили у КМДА.

«Кінотеатр «Київ», приміщення якого завжди належало громаді міста, останні 20 років був орендований приватною компанією «ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ». Місто як ефективний господарник після закінчення терміну договору оренди вирішило провести відкритий конкурс на це приміщення із залученням широкого кола потенційних орендарів. Важливо, що за вимогою представників кіноспільности умови конкурсу було складено так, аби зберегти унікальний артхаузний профіль кінотеатру. За результатами відкритого конкурсу переможцем стало ТОВ «Сінема Центр», яке на аукціоні запропонувало найбільшу ціну – 2 млн 119 тисяч грн на місяць без ПДВ. Протягом квітня-травня 2019 року колишній орендодавець незаконно чинив перешкоди у доступі до приміщення комунального майна будівлі кінотеатру комісії в складі працівників КП «Київкінофільм» і Департаменту комунальної власності задля обстеження. Урешті із залученням «Муніципальної охорони» 7 червня у кінотеатрі було розпочато інвентаризацію і обстеження будівлі», – пояснив присутнім заступники голови КМДА  Володимир Слончак.

Він додав, що це типова процедура, яка убезпечує територіальну громаду Києва, минулих і майбутніх орендарів від незаконних присвоєнь майна будь-якими учасниками процесу. Після інвентаризаційного процесу, що триватиме протягом 10 днів будівлю кінотеатру «Київ» буде передано у користування новому орендарю – ТОВ «Сінема Центр».

Активну громадськість також хвилювало питання збереження репертуару кінотеатру. За словами заступника голови КМДА Валентин Мондриївського, новий орендар зобов’язаний не змінювати концепції розвитку та зосереджувати свою діяльність на проведені вже звичних киянам кінофестивалів.

«Кінотеатр «Київ» – це культове місце не для одного покоління кіноманів, митців та киян. Він зайняв особливу нішу в кіноіндустрії цілої країни, тому питання збереження та розвитку вже складеної концепції кінотеатру одне з першочергових. Тому принципова позиція міста, що репертуар та концептуальна спрямованість мають залишитися незмінними. Це неодноразово обговорювалося, як під час конкурсної комісії, так і зафіксовано у договорі з новим орендарем ТОВ «Сінема Центр». «Київ» більше, ніж просто кінотеатр. Це простір для національних та міжнародних фестивалів, які роблять наше місто ще більш сучасним, культурним та молодіжним. І керівництво міста повністю підтримує таку позицію. Кіно у столиці – це київський бренд, і наше завдання – розвивати його», – резюмував Валентин Мондриївський.

Нагадаємо, 7 червня біля кінотеатру «Київ» збиралися активісти, які стверджували, що відбулося рейдерське захоплення будівлі.

Читайте також: У столичних парках встановили арки, які розпилюють прохолодну воду

Читайте також: У Гідропарку розважатимуть киян літнього віку


Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

Адреса:

вул. Хрещатик 5-в,

м. Київ, 01001, 

Україна

Приймальня:

Тел./факс: (044) 278 59 91

e-mail:

Телефон гарячої лінії:
(044) 278 54 02
Служба телевізійних новин:
Телефон: (044) 278 51 00
e-mail: ;

Редакція публіцистичного мовлення:

Служба розвитку мережі:

Телефон: (044) 278 59 91

Моб.: (067) 467 57 22

e-mail:

Запитання та пропозиції

щодо роботи сайту:

e-mail: 

 

Комерційна служба:
(044) 278-64-51
(067) 467-57-23 (21)
e-mail: ;
;
;

Написати листа в редакцію

Увага! Це тестова бета версія сайту.