Понеділок, 15 квітня 2019 16:55

Дебати не відбудуться, оскільки немає бажання домовитися і провести дискусію – експерт


«Навколо дебатів відбувається трішки неадекватне напруження, оскільки один із кандидатів вирішив, що це його останній шанс нанести нокаутуючий удар».

Таке заявив в ефірі програми «Київ LIVE» телеканалу «Київ» експерт виборчого права, віце-президент Асоціації народних депутатів України Олександр Барабаш.

«Я не сумніваюсь, що дебатів не буде. Дебати можуть відбутися у разі, коли є бажання обох сторін домовитися і провести дискусію. А на сьогодні ми бачимо бажання пересилити та нав’язати свої умови», – додав він.

«Взагалі у законі дебати прописані як теледебати і проводити їх може будь-яка телекомпанія. І саме телекомпанія має встановлювати правила», – зазначив експерт.

«Суспільне телебачення має проводити тільки один вид дебатів, а їх може бути тисяча. На різних телекомпаніях – місцевих, центральних – і те, і те – передвиборча агітація»,– додав Олександр Барабаш.

«Єдині теледебати, які проводить НТКУ із 19:00 до 22:00 19 квітня, – за рахунок державного бюджету. Теледебати є абсолютним правом кандидата, а на суспільному – ще й додатковою гарантією. Адже якщо у нього немає грошей на дебати на певному каналі, то держава йому надає можливість один раз [дебатувати]за рахунок державного бюджету», – розповів він.

Також експерт наголосив, що ніде в законі не написано, що дебати мають відбуватися обов’язково в студії.

«Там написано просто, що організовує телекомпанія НТКУ», – додав він.

«У законі написано, що порядок проведення виборів встановлюється законом. І ЦВК може встановлювати правила, коли законом їй це право делеговано. Про дебати ЦВК нічого не делеговано. Записано, що ЦВК має забезпечити фінансування одного виду дебатів», – сказав експерт.

«І коли сьогодні через ЦВК та НКТУ один із тисячі можливих видів дебатів один кандидат намагається нав’язати іншому, то із цього нічого не вийде», – вважає він.

«До того ж, опитування говорять, що 85 % людей не змінять свою точку зору при будь-яких дебатах», – додав Олександр Барабаш.

Читайте також: Стало відомо, хто став новим орендарем приміщення кінотеатру «Київ»

Читайте також: Столицю накрила хвиля замінувань


Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

Адреса:

вул. Хрещатик 5-в,

м. Київ, 01001, 

Україна

Приймальня:

Тел./факс: (044) 278 59 91

e-mail:

Телефон гарячої лінії:
(044) 278 54 02
Служба телевізійних новин:
Телефон: (044) 278 51 00
e-mail: ;

Редакція публіцистичного мовлення:

Служба розвитку мережі:

Телефон: (044) 278 59 91

Моб.: (067) 467 57 22

e-mail:

Запитання та пропозиції

щодо роботи сайту:

e-mail: 

 

Комерційна служба:
(044) 278-64-51
(067) 467-57-23 (21)
e-mail: ;
;
;

Написати листа в редакцію

Увага! Це тестова бета версія сайту.